.
Jsme manželé Nela a Pepa. Moc rádi trávíme čas v přírodě, kde vznikla i celá idea našeho projektu Lesee. Rozhodli jsme se spojit naše kreativní zájmy a vložit je do něčeho, co je našemu srdci blízké.

Nele dělá nejčastěji společnost jehla a nit, Pepovi zase štětec a barvy. Proto na e-shopu najdete ručně vyšívané brože, akvarelové malby a reprodukce. Vše s přírodní tématikou.

V Lesee si z přírody bereme hodně. Je pro nás inspirací i zdrojem energie. Na oplátku se snažíme tam kde to jde, používat materiály, jejichž výroba je k přírodě šetrnější, a navíc určité procento z objednávek věnujeme organizacím, které se zaměřují na ochranu a obnovu flóry a fauny.

Sledujte nás na sociálních sítích a odebírejte lesonovinky, abyste se s předstihem dozvěděli o všech novinkách.

.

.

SPOLEČNĚ POMÁHÁME

Již od samotného začátku jsme měli jasnou vizi. Nechceme pouze brát, ale také předat něco tam, kde to má smysl. Proto část zisku z každé objednávky věnujeme organizacím, které se zabývají ochranou a obnovou přírody kolem nás. Mimo jiné se těšíme na pomoc záchranným stanicím, útulkům a jiným.

Děkujeme vám všem, kdo nákupem uděláte radost nejen nám, ale zároveň přispějete na dobrou věc.

.

.

MATERIÁLY

Všechny akvarelové reprodukce tiskneme sami na kvalitní papíry. K tisku používáme systém eco-tank, který je mnohem šetrnější než jednorázové inkoustové kazety, protože nevzniká tolik odpadu. Přesto jsou výtisky velmi kvalitní s dlouhou stálostí barev.

Na plakáty používáme matný strukturovaný archivační papír z bavlny, díky čemuž všechny reprodukce vypadají v podstatě jako originál a navíc nevyblednou.

Samolepky tiskneme na recyklovaný papír, který má přírodní barvu a obsahuje malé částečky. Každý kousek je tak originál. Navíc je tento recyklovaný papír pevnější než klasický samolepkový papír. 

Svíčky vyrábíme ze 100% přírodního sójovo-kokosového vosku, bavlněných knotů a 100% esenciálních či přírodních vonných olejů.
Vosk je čistě rostlinného původu a neobsahuje žádné chemické látky, pesticidy ani parafín. Spalováním přírodního vosku se nezvyšuje obsah CO2 v atmosféře a doba hoření je až o 50 % delší než u svíček parafínových. Svíčky lijeme do upcyklovaných dóz z vinných lahví, které lze po vypálení znovu víceúčelově využít.

K balení našich produktů používáme papírové a kartonové obaly, které jsou snadno recyklovatelné, pokud možno nebělené a s certifikátem FSC. K balení také někdy opětovně využíváme obaly, ve kterých nám poslali zboží jiní prodejci.
Ale nemusíte se bát, děláme vše pro to, aby k vám objednávka došla zcela nepoškozena a zároveň bez použití zbytečného plastu.

KDE NÁS NAJDETE

Naše lesoradosti najdete kromě eshopu také v concept store Ty Identity Brno, kde můžete koupit některé naše papírenské výrobky. Máte zde také možnost nakoupit i od jiných zajímavých tvůrců. Takže pokud hledáte originální dárečky, nebo si chcete pořídit něco krásného pro sebe, určitě se zastavte.

Nás osobně můžete potkat na některých trzích. Pravidelně se účastníme především MINT marketu a dalších akcí. Sledujte naše sociální sítě a odebírejte  lesonovinky, kde sdílíme, kam se zrovna chystáme.