Přátelé, manželé, partneři v osobním i pracovním životě, ale hlavně dva nadšení tvůrci s láskou k přírodě. To jsme my dva Pepa a Nela – zakladatelé projektu Lesee.

Spousta nápadů na podnikání se zrodí v hospodě u piva. V našem případě to tak ale samozřejmě nebylo :D. Ne že bychom byli abstinenti, ale lépe se nám přemýšlí na procházce, v přírodě. A Pepa právě na jednom horském výšlapu přišel s vizí, a to spojit naši tvorbu dohromady v jeden koncept.

Pepa totiž asi šest let zpátky začal kreslit a malovat, vyzkoušel spoustu stylů a hledal umělecký směr, ve kterém by se našel a mohl vyvíjet. A právě v době, kdy se Pepovi zrodila myšlenka našeho projektu v hlavě, zkoušel malovat akvarelovými barvami…a přišel jelen. Teda on nepřišel, ale Pepa ho namaloval. Šlo o jednoduché spojení siluety a krásných detailů vodových barev. Pepovi i mě se motiv moc líbil, a vy tak jeho verzi doplněnou o akrylové barvy najdete na našem e-shopu.A jak jsem se dostala já k vyšívání? Už od mala jsem byla tvořivá. Chodila jsem na ZUŠ do malování a keramiky, ale ani doma jsem nezahálela. Malovala jsem na kamínky, háčkovala, pletla jsem náramky, chvíli jsem se věnovala dekupáži, no jednoduše toho bylo hodně. Jenže pak přišlo gymnázium a vysoká škola a na čas ze mě tvořivost vyprchala. Až před dvěma lety jsem zase v sobě pocítila tu chuť tvořit. A jak to u mě bývá, chtěla jsem vyzkoušet něco nového. Na internetu jsem viděla vyšívané motivy a zaujalo mě to. Chvíli trvalo, než jsem se naučila jednotlivé stehy, ale bavilo mě to, a tak jsem se rozhodla namalovat a vyšít svůj vlastní motiv, který dobře znáte z našeho e-shopu – jde o brož lišky.

Když jsme se vrátili z již zmíněného výšlapu, měli jsme už celkem jasnou představu, co a jak chceme dělat. Řekli jsme si, že začneme prodávat akvarelové reprodukce a mé vyšité motivy s přírodní tématikou.

Nadšeni z našeho nápadu, jsme začali postupně řešit praktické věci a hledat informace. Ani jeden nejsme podnikatelsky založení, nejsme weboví developeři a o marketingu víme kulové, ale měli jsme nápad a chuť ukázat ho světu. Pepa využil svůj několika měsíční designerský kurz a začal plánovat, jak by mohl vypadat náš web, logo a celková prezentace.

Mimochodem, zkoušeli jste si někdy jen tak vymyslet název, který ještě není používán? A logo, které není okopírované, nevypadá hrozně, ale zároveň vystihuje vaši myšlenku? Pokud ano, tak asi víte, jak něco na první pohled, tak jednoduchého, dá zabrat. Náš název vychází z lesa, to je jasné, a logo Pepa ručně namaloval, než ho přetvořil do digitální podoby.

Následovalo dlouhé vybírání materiálů, příslušenství a jejich testování, příprava webu, výběr dodavatelů, administrativa a tak dále. To vše ve volném čase po práci. Dalo nám to zabrat, ale měli jsme jasnou vizi a chuť dotáhnout to do konce. Byla to rok a půl dlouhá cesta, než jsme byli připraveni spustit náš web, a během které se z nejlepších přátel stali manželé.
Věříme v transparentnost a nemáme co skrývat. Jsme jen dva obyčejní kreativci, kteří se chtějí podělit o své výtvory a přinést vám trochu radosti v každodenním životě. Taky víme, že svojí činností přírodě moc nepomáháme, to bychom museli žít jako poustevníci. Snažíme se ale limitovat dopad používáním co nejvíce „eko“ materiálů, nebo vhodných alternativ v kompromisu s kvalitou a dostupností našich výrobků. Napadlo nás také, že část z případného výdělku, můžeme využít na pomoc právě zvířatům a přírodě kolem nás. Nejsme žádní spasitelé, chceme jen trochu přispět na dobrou věc. Rádi bychom poděkovali všem, kteří jste u nás nakoupili nebo nakoupíte. Moc děkujeme za podporu a pomoc <3

Dne 11. 11. 2021 jsme spustili náš e-shop a první objednávku zabalili na konci listopadu. A teď jsme tady, v novém roce. Hned na jeho začátku jsme přidali na e-shop plátěné tašky s našimi motivy. Nebylo vůbec jednoduché najít dodavatele tašek dle našich požadavků v kombinaci s kvalitním potiskem. Ale povedlo se.
Pořád jsme na začátku cesty. Máme plnou hlavu nápadů. S pomalu přicházejícím jarem se určitě můžete těšit na nové motivy reprodukcí i broží a snad brzo váš byt nejen vyzdobíme, ale i provoníme. Každopádně moc děkujeme za přízeň a podporu, jsme rádi, že se vám líbíme, tedy naše tvorba.

 

Mějte se krásně

Nela a Pepa z Lesee